)
05.08.
2020

Edith

Anni Elif Egecioglu – laulu, syntetisaattori, sävellys
Sigurdur Rögnvaldsson – fender bass VI
Pauli Lyytinen – saksofoni, EWI, effektit, rumpukone
Tuomas A. Turunen – piano, syntetisaattori

1. Smärtan (Södergran, Egecioglu)
2. Till fots fick jag gå genom solsystemen (Södergran, Egecioglu)
3. Landet som icke är (Södergran, Egecioglu)
4. Sorger (Södergran, Egecioglu)
5. Det främmande trädet (Södergran, Egecioglu)
6. Ingenstans (Boye, Egecioglu)
7. Stormen (Södergran, Egecioglu)
8. Animalisk hymn (Södergran, Egecioglu)
9. Kärlek (Södergran, Egecioglu)

Osta striimin kannatuslippu täältä.

« Takaisin

07.08.
2020

Fauni ja Ludwig

Perjantaina 7.8. klo 18 Kulttuuritalo Poselli Rauma Festivon päätöskonsertissa kuullaan musiikinhistorian suunnan muuttanut Beethovenin kolmas sinfonia ja Claude Debussyn orkesteripreludi Faunin iltapäivä uudessa valossa: Helsinki Chamber Soloists tiivistää orkesterikirjallisuuden merkkiteokset 14-henkiselle kokoonpanolleen.

07.08.
2020

Lasten leikit / Jeux d’Enfants / Children’s Games

Perjantai 7.8.2020 klo 10.30 Kulttuuritalo Poselli Dramatized, wordless online concert for the whole family based on music by Georges Bizet (1835-1878). Suitable for all ages and idioms.

06.08.
2020

Carpe diem Kulttuurikuppila Brummi

Torstaina 6.8.2020 klo 21 Kulttuurikuppila Brummi Charlotte Hellekant, mezzosoprano Anna Laakso, piano Jan Söderblom, viulu Lauri Kankkunen, sello Selim Palmgren (1878 – 1951) Kappaleita viululle ja pianolle op.

06.08.
2020

Carpe diem Kiikartorni

Torstaina 6.8.2020 klo 19 Kiikartorni Nico Muhly (1981 – ) Four Studies for Two Violins and Drone Siljamari Heikinheimo, viulu Jan Söderblom, viulu Osta striimin kannatuslippu täältä.

06.08.
2020

Carpe diem Lönnströmin kotimuseo

Torstaina 6.8.2020 klo 17 Teresia ja Rafael Lönnströmin kotimuseo W. A. Mozart (1756 – 1791): Sonaatti fagotille ja kontrabassolle I. Allegro II. Andante III. Rondo.

06.08.
2020

Carpe diem Pyhän Ristin kirkko

Torstaina 6.8.2020 klo 15 Claude Debussy (1862 – 1918): Première rhapsodie klarinetille ja harpulle, sov. Sivan Magen Robert Schumann (1810 – 1856): Fantasiestücke op. 73 klarinetille ja harpulle, sov. Sivan Magen I.

06.08.
2020

Carpe diem Merimuseo

Torstaina 6.8.2020 klo 13 Rauman merimuseo Zoltán Kodály (1882 – 1867) Soolosellosonaatti op. 8 I. Allegro maestoso ma appassionato II. Adagio con gran espressione III. Allegro molto vivace Lauri Kankkunen, sello Osta striimin kannatuslippu täältä.

06.08.
2020

Carpe diem Keskustelupuisto

Torstaina 6.8.2020, klo 11.30 Keskustelupuisto Kelttiläistä kansanmusiikkia.

06.08.
2020

Carpe Diem Rauman taidemuseo

Torstaina 6.8.2020 klo 10 Francis Poulenc (1899 – 1963) Sonaatti käyrätorvelle, trumpetille ja pasuunalle I Allegro moderato II Andante III Rondeau Ville Hiilivirta, käyrätorvi Thomas Bugnot, trumpetti Darren Acosta, pasuuna Osta striimin kannatuslippu täältä.

05.08.
2020

Edith

Anni Elif Egecioglu – laulu, syntetisaattori, sävellys Sigurdur Rögnvaldsson – fender bass VI Pauli Lyytinen – saksofoni, EWI, effektit, rumpukone Tuomas A. Turunen – piano, syntetisaattori 1. Smärtan (Södergran, Egecioglu) 2.

05.08.
2020

Folk + Beethoven

Kansanmusiikin inspiroimaa kamarimusiikkia ja kamarimusiikin inspiroimaa kansanmusiikkia! Rauma Festivon taiteellisen johtajan Jan Söderblomin kanssa avajaiskonsertissa 5.8.

Rauman Konserttiyhdistys ry
Käsityöläisentie 18 F 62
00750 Helsinki

info@raumafestivo.fi
www.raumafestivo.fi